Corporate Health Day 2017

Zdravá firma, transformace a digitální cesta

Corporate Health Day je konference, která sdílí a propaguje myšlenku projektu Zdravá firma. Cílem je zaměřit pozornost lídrů firem nejenom na finanční výsledky, ale rovněž na mentální a fyzické zdraví zaměstnanců, zdravé pracovní prostředí i sociální dopad pozitivních změn ve firmách, neboť to vše je propojeno.

Termín: 23. května 2017 od 8:30 do 15:40 hodin
Místo:   Microsoft, Vyskočilova 1561/4a, Praha 4

AKCE JIŽ PROBĚHLA

Nadacni Fond Petra Koukala

Výtěžek z konference byl věnován Nadačnímu fondu Petra KoukalaSTK pro chlapy.

CHD 2017 v obrazech

Děkujeme všem vystupujícím a hostům za milé setkání v přátelské atmosféře.

Podívejte se na krátký sestřih ze 4. ročníku konference CHD. V letošním roce jsme podpořili Nadační fond Petra Koukala a jeho projekt STK pro chlapy.

Program konference CHD 2017

Registrace, networking (8:30–9:30)

Zahájení konference (9:30–9:45)

Barbora Stejskalová (Generální ředitelka Human Garden, NLP Master kouč a mentor)

Úvodní slovo, představení projektu Corporate Health Day


Dopolední blok

Transformace v době digitalizace (9:45–10:15)

Pavel Kysilka (Zakladatel a předseda správní rady 6D Academy)
Petr Beneš (Člen správní rady 6D Academy, nezávislý konzultant)

Naše generace si prožívá třetí civilizační revoluci. Přechod od sběru a lovu k zemědělství převrátil naruby život našich předků před osmi tisíci lety. Industriální revoluce a stěhování z venkova do měst změnily dramaticky životy lidí na přelomu 18. a 19. století. I my se právě stěhujeme, ač se nám to možná nezdá. Čím dál častěji utíkáme z fyzického světa do světa virtuálního. Dění kolem nás se neustále zrychluje, žijeme v době exponenciálního růstu. Zajímá vás, jak v nejbližších letech promění naši civilizaci umělá inteligence, internet věcí, robotizace, genetické inženýrství, nanotechnologie nebo virtuální a rozšířená realita? Co digitální revoluce provede se stávajícími odvětvími průmyslu, s trhem práce ale i se vzděláváním, zdravotní péčí, kulturou a dalšími obory lidské činnosti? Jaké dopady budou mít nejnovější objevy a vynálezy na každého z nás?


Firma v době změny (10:15–11:00)

David Vaněk (Generální ředitel Fortuna Game)

Jak nepropásnout šanci na změnu a jak nedělat změnu jen proto, aby se něco dělo.

Irena Nebeská (Obchodní ředitelka UniControls)

1. Transformace společnosti.
2. Efektivní propojení marketingové komunikace a konkrétních příležitosti.
3. Budování a pěstování sítě partnerských firem.

Ondřej Krátký (Spoluzakladatel Liftago)

„Co se naučit od taxikářů?“ Taxikáři působí jako předobraz jedné z nejhorších společenské skupiny. Navzdory tomu lze s taxikáři vybudovat nejen fungující spolupráci, ale také skvělou službu. Liftago se stalo nejlépe hodnocenou přepravní platformou svého typu v Evropě nikoliv díky technologii, ale díky svému přístupu.


Digitální kancelář manažera (11:00–11:20)

Jan Kučeřík (Spoluzakladatel iStores, Apple Premium Reseller v ČR a projektů AppleWorkshop.cz a iSkolstvi.cz)

Využití moderních technologií pro efektivnější vedení firmy. Představení aplikací pro rychlou tvorbu dokumentů, úpravy formátů, sdílení dat, bezpečné platby či řešení ekonomické evidence společnosti. Mobilní zařízení jako nástroj pro bezpečnou komunikaci nejen ve firemním prostředí, ale také ve zdravotnictví, školství, státní správě či armádě.


Alternativní zdroje zaměstnávání (11:20–12:00)

Gabriela Kahounová (Ředitelka HR DHL Supply Chain Česká republika)

„Alternativní zdroje – i logistická společnost DHL toto podporuje. Nemáme předsudky. Hledáme všude. Jak se zaměstnávají vězni?“

Gabriela Slováková (Ředitelka Věznice Světlá nad Sázavou)

Zaměstnávání odsouzených je alternativním zdrojem získávání zaměstnanců. Snahou je povzbudit zaměstnavatele, aby přemýšleli nad tím, že i vězeň či propuštěný vězeň může být vděčným a spolehlivým zaměstnancem.

Odpolední blok

Sexuální atraktivita (13:00–13:45)

Petr Weiss (Sexuolog, klinický psycholog a psychoterapeut)

Sdělení je zaměřeno na hlavní evolučně vyvinuté signály určující atraktivitu mužů a žen. Patří sem množství vizuálních, čichových, ale i behaviorálních charakteristik, které jsou podstatné pro to, aby byl jedinec opačným pohlavím vnímán jako atraktivní pro reprodukci nebo alespoň pro jednorázový sexuální styk.


Jak nadchnout a připoutat kandidáty (13:45–14:25)

Vladimíra Michnová (Globální HR ředitelka Linet Group )

Jak zkvalitnit adaptační proces ve firmě napříč různými zeměmi i kulturami a efektivně ho řídit.

Jana Benáková (Obchodní a marketingová ředitelka Human Garden)

Spojením IT a HR k užitečným nástrojům pro zkvalitnění péče o zaměstnance, inovativnímu náboru, sdílení a interní komunikaci.

Monika Veselá (Manažerka projektů náboru pro střední a východní Evropu PwC)

Digitalizace ve výběrovém řízení – videopohovor a jeho přínos jak pro zaměstnavatele, tak pro kandidáty


Flexibilita v digitální éře a její stinné stránky (14:25–14:40)

Martin Hasinec (HR manažer Microsoft Česká republika a Slovensko)

Zkušenosti s flexibilitou s větším zaměřením. Jak bojovat se stinnými stránkami flexibility (v intencích pracuji 24/7).


Jak dostat zaměstnance na svou stranu (14:40–15:20)

Marta Ťok (Ředitelka Komunikace České spořitelny)

Jak získat své vlastní zaměstnance v období změn ve firmě.

Jan Šmída (Managing partner Motivate Consulting)

Cesty k ovlivnění lidí – kam chceme jít a jak toho dosáhnout.

Jiří Žižka (Senior partner Motivate Consulting)

Interní komunikace – od plakátů ve výtahu po získání lidí na svou stranu.


Jak důležitá je pro muže zdravotní prevence (15:20–15:40)

Petr Koukal (Předseda Komise sportovců Olympijského výboru, trojnásobný účastník OH, devítinásobný mistr ČR v badmintonu)

Naším cílem je přesvědčit chlapy, aby se o své zdraví starali alespoň tak, jako se starají o své automobily a jednou za dva roky si zašli na preventivní prohlídku ke svému praktickému lékaři! Jinak naše motto je: „Prevence je nejvíc, co můžete pro své zdraví udělat!”


Závěr konference, předání šeku (15:40)

Barbora Stejskalová (Generální ředitelka Human Garden, NLP Master kouč a mentor)
Barbora Labová (Ředitelka obchodního oddělení, divize Online, Mladá fronta)

Rozloučení, pozvání k doplňujícímu programu


Doplňující program

(Přihlášení na doplňující program bude probíhat při registraci.)

Inspirace ke Zdravé firmě

  • Demo ukázka Onboarding aplikace od firmy Human Garden a Linet
  • Exkurze po nových prostorách společnosti Microsoft
  • Oční vyšetření od firmy OpticLab
  • Expres masáže od firmy My Refresh
  • Autogramiáda Petra Koukala

Moderuje: Štěpánka Duchková

Hosté konference CHD 2017

Pavel Kysilka

Zakladatel a předseda správní rady, 6D Academy

Český ekonom, v letech 1992 až 1999 člen bankovní rady a viceguvernér Státní banky československé a později České národní banky, od prosince 1997 do července 1998 pověřen zastupováním guvernéra ČNB v plném rozsahu. V letech 2011 až 2015 byl generálním ředitelem České spořitelny. Je zakladatelem 6D Academy. President národního festivalu Smetanova Litomyšl.

Petr Beneš

Člen správní rady, 6D Academy, nezávislý konzultant

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou a právnickou fakultu Karlovy univerzity v Praze. Vedl IT týmy v několika předních bankovních domech v České republice i v zahraničí. V současné době působí jako nezávislý konzultant, Business expert a StartUp mentor.

David Vaněk

Generální ředitel, Fortuna Game

Před příchodem do Fortuny působil v oblasti Consumer Finance ve Velké Británii a v zemích střední a jihovýchodní Evropy. V roce 1998 stál u zrodu české pobočky Provident Financial, kde pracoval několik let ve vedení firmy jako ředitel HR. Poté se přesunul do Velké Británie, kde měl na starosti mezinárodní projekty. Pro britskou společnost IPF (International Personal Finance) zakládal a vedl novou pobočku v Bulharsku a řídil transformaci obchodní sítě v Rumunsku. 

Do Fortuny nastoupil v lednu 2016. Zásadně změnil dlouhodobou strategii sponzoringu podepsáním 6-leté smlouvy s českým fotbalem. Pod jeho vedením společnost rovněž rozšířila produktovou nabídku, když jako první firma v Česku získala licenci na provozování online casina.

Irena Nebeská

Obchodní ředitelka, členka správní rady, UniControls

Vystudovala obor Biomedicínské inženýrství na Vysokém učení technickém v Brně. Před příchodem do společnosti UniControls, jedním z předních exportérů řídících systémů v oblastech dopravy a průmyslového zařízení, působila jako obchodní ředitelka v předních českých i zahraničních firmách Hewlett-Packard, AutoCont CZ, Microsoft, ČD-Telematika aj. Po svém nástupu do UniControls se věnuje především konsolidaci a rozvoji obchodních aktivit skupiny. A ráda by se zaměřila na systematicky rozvoj zahraničního obchodu.

Ondřej Krátký

Spoluzakladatel, Liftago

Vystudoval VŠE v Praze, v 28 letech vyhrál zlato v největší světové soutěži pro mladé kreativce na festivalu Cannes Lions a po 5 letech zaměstnání opustil kariéru, aby pomohl založit oceňovaný český start-up Liftago, dnes mezi konkurenty nejlépe hodnocenou taxi aplikaci v Evropě, která má za cíl poskytnout alternitvu k vlastním autům v centrech měst.

Jan Kučeřík

Spoluzakladatel iStores, Apple Premium Reseller v ČR a projektů AppleWorkshop.cz a iSkolstvi.cz

Školí využití Apple technologií v manažerské praxi. Ve spolupráci se společností Apple vedl inovační projekt v medicíně pro Národní telemedicínské centrum FNOL, kde projektoval řešení implemen-tace moderních technologií s telemetrickými zařízeními, pro vzdálený monitoring pacientů s kardiovaskulárním onemocněním. Podílel se na projektu pro Průmysl 4.0. automatizace procesů výroby v inovační firmě roku Zlínského kraje – AVEX Steel Products. Ve spolupráci s extraligovým PSG Zlín vedl projekt kanadské společnosti vyvíjející senzory pro detekci otřesu mozku při nárazu hráčů v hokejovém utkání. Je spoluautorem celonárodních projektů s podporou MŠMT pro vzdělávání v oblasti digitální gramotnosti.

plk. PhDr. Gabriela Slováková, Ph.D.

Ředitelka, Věznice Světlá nad Sázavou

Od roku 2010 je ředitelkou centrální ženské věznice ve Světlé nad Sázavou, kde si svůj trest odpykává 900 žen ve věku 15 až 80 let ve všech bezpečnostních kategoriích. Za Českou republiku se každoročně účastní jednání Kulatého stolu evropských vězeňských služeb MECR a v různých tuzemských i mezinárodních pracovních skupinách se vyjadřuje k aktuálním otázkám vězeňství. V říjnu 2010 byla zvolena do předsednictva Mezinárodní asociace vězeňských a nápravných systémů ICPA, která sdružuje přes 5000 členů z 80 zemí. Dlouhodobě se snaží upozornit na problematiku integrace vězňů do společnosti po propuštění z výkonu trestu. Je iniciátorkou projektu Yellow Ribbon Run v České republice, který na tuto problematiku poukazuje.

Gabriela Kahounová

Ředitelka HR, DHL Supply Chain Česká republika

V DHL Supply Chain ČR pracuje necelých 10 let jako HR Director. V této logistické společnosti prošla všemi HR pracovními pozicemi. Je ráda podporou pro společnost, má ráda nové projekty, otevřenou a upřímnou komunikaci a ráda překonává pracovní překážky, a to i díky sportovní minulosti. Moto: „Co Tě nezabije, to Tě posílí, aneb vše jde, když se chce“.

prof. PhDr. Petr Weiss, Ph.D., DSc.

Sexuolog, klinický psycholog a psychoterapeut

Prof. Petr Weiss je vedoucí klinický psycholog v Sexuologickém ústavu Všeobecné fakultní nemocnice a 1. FK UK, profesor klinické psychologie na katedře psychologie FF UK a samostatný vědecký pracovník 1. lékařské fakulty UK. Ve své klinické praxi se zaměřuje na terapii sexuálních dysfunkcí, poruch sexuální preference a transsexuality. Přednáší sexuální psychologii, psychoterapii a psychodiagnostiku. Je soudním znalcem v oboru klinické psychologie a sexuologie. V oblasti výzkumu se zaměřil především na problematiku úspěšnosti ochranné léčby sexuálních deviantů, charakteristik sexuálních agresorů, pedofilů, exhibicionistů, ale i zkoumáním transsexuálů, orgastické funkce žen, osobnostních charakteristik pacientů s erektilní poruchou.

Vladimíra Michnová

Globalní HR ředitelka, Linet Group

V Linet Group SE, Linet s.r.o. pracuje od roku 2007. Profesní zkušenosti získala především ve společnosti Kaufland ČR, v Technologickém centru AV ČR nebo Koska. Vystudovala ekonomii a management lidských zdrojů, absolvovala Executive Master of Business Administration (MBA). Je držitelkou národní certifikace Ethics and compliance manager a zároveň odborným genderovým expertem pro projekty slaďování rodinného a pracovního života. Je spoluzakladatelkou firemní mateřské školky Linetka a v roce 2011 získala 1. místo v soutěži Osobnost HR. Specializuje se na firemní kulturu, rozvojové programy a práce s lidmi ji neustále obohacuje a baví.

Monika Veselá

Manažerka projektů náboru pro střední a východní Evropu, PwC

Vede projekty v oblasti náboru pro 29 zemí střední a východní Evropy, kde PwC funguje jako jedna firma. Zajímá se o nové technologie v HR, jejich úspěšnou implementaci a přínos pro kandidáty v průběhu výběrového řízeni, až po onboarding. Kromě portálu pro video pohovory implementovala a vede i portál pro pre-hires, tedy ty, kteří již přijali nabídku zaměstnaní, ale nasvůj nástupní den ještě čekají. Koordinuje také projekty v oblasti onboardingu.

Jana Benáková

Obchodní a marketingová ředitelka, Human Garden

Obchodní a marketingová ředitelka personálně-poradenské společnosti Human Garden. Jedenáct let působila ve společnosti IBM, později nastoupila do české IT společnosti OKsystem, kde se věnovala marketingu, obchodu a prodeji personálních systémů. Právě spojení oblasti IT a HR ji nasměrovalo do společnosti Human Garden, kde působí od roku 2015. Pomáhá na trh aplikacím a systémům, které jsou určeny převážně pro HR a na práci ji nejvíce baví hledat z množství variant ta nejlepší řešení pro klienty komplexně napříč HR problematikou.

Jan Šmída

Managing partner, Motivate Consulting

Již v době studia si vyzkoušel, jaké to je pracovat ve velkých korporacích jako trainee. Jeho zájem o marketing ho přivedl do světa reklamy, kde se měl jako Account Manager možnost podílet na řízení komunikace 12 značek koncernu Unilever. Sám koordinoval komunikaci několika mezinárodních značek na 4 kontinentech. V agentuře Lowe&Partners se následně potkal s Jiřím Žižkou, se kterým po roce založili společnost Motivate Consulting specializující se na poradenství a výzkum v oblasti motivace zaměstnanců.

Jiří Žižka

Senior partner, Motivate Consulting

Vystudoval Filozofickou fakultu UK, obor Filmová věda. Snaha o propojení byznysu a zájmu o AV umění ho logicky přivedla do oboru tehdy vznikající reklamy. Nastoupil do největší reklamní agentury BBDO, odkud po 15 letech odcházel jako Client service Director a člen představenstva. Po ročním působení v agentuře Lowe&Partners založil v roce 2013 s Janem Šmídou společnost Motivate Consulting.

Marta Ťok

Ředitelka Komunikace, Česká spořitelna

Vystudovala žurnalistiku na Filosofické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě. Svoji kariéru započala v televizním zpravodajství, nejdříve v televizi Prima a později v České televizi. V roce 1992 přesedlala na public relations, když začala pracovat jako PR manažerka. O tři roky později se stala mluvčí německé univerzální pojišťovny R+V. V roce 2002 přešla jako mluvčí do bratislavské Československé obchodní banky. Po pěti letech začala pracovat pro Slovenskou spořitelnu, nejdříve jako vedoucí oddělení sponzoringu a o tři roky později se stala ředitelkou komunikace a sponzoringu. Od září 2015 zastává funkci ředitelky Komunikace České spořitelny.

Petr Koukal

Předseda Komise sportovců Olympijského výboru, trojnásobný účastník OH, devítinásobný mistr ČR v badmintonu

Trojnásobný účastník olympijských her a devítinásobný mistr ČR v badmintonu. Ve 24 letech mu byl diagnostikován zhoubný nádor. Nemoc porazil a vrátil se do běžného i sportovního života. Po uzdravení založil nadační fond, který se soustavně snaží přesvědčit tisíce mužů k preventivním prohlídkám s využitím kampaně STK pro chlapy a cílem je dostat co nejvíce mužů na preventivní prohlídku včas.

Po skončení kariéry sepsal upřímnou autobiografickou zpověď nejen o rakovině, kterou překonal, ale také o nelehkém protloukání se světem okrajového sportu. Motivační příběh o cestě ze školní tělocvičny až na olympiádu plný dřiny, emocí, naděje, víry, ale i zvratů v soukromém životě. Kniha se jmenuje Petr Koukal: JSEM.

Martin Hasinec

HR manažer, Microsoft Česká republika a Slovensko

Oblasti lidských zdrojů se věnuje již od studií na Karlově univerzitě a Univerzitě Jana Amose Komenského. Před svým nástupem do společnosti Microsoft působil v oblasti Executive Search a agenturního recruitmentu. Ve ŠKODA AUTO řídil a koordinoval projekty v oblasti interního a externího HR Marketingu a zodpovídal za Management a TOP Management Recruitment. Poslední 3 roky se věnoval vedení náborových procesů v rámci 33 zemí střední a východní Evropy. Od 1.4. působí na roli HR manažera pro ČR a Slovensko.

Konferenci podpořili

Děkujeme všem partnerům, že nám pomohli uskutečnit 4. ročník konference o Zdravých firmách.